Esnaf Kredileri

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ülkemizde en çok desteklenmesi gereken çiftçilerimiz için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi detaylarını siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi adlı yazımızda; Faiz oranları, kredi hesaplamalarına kadar tüm detaylara yer vereceğiz. Devlet bankası olan Ziraat bankasının çiftçiler için düzenlemiş olduğu kredileri ile hali hazırda olan işletmelerinize yatırım yaparak daha ileri seviyeye taşımanız mümkün. Ülkemizde tarımı ve çiftçiliği desteklemek adına atılan bu adımda, doğru yatırımlar yapmak sizlere uzun vadede kazanç sağlayacaktır. Diğer krediler ile kıyaslandığında düşük faiz oranlarının bulunması da yatırım yapacak olan vatandaşlarımızın ödeme konusunda sıkıntı çekmelerini engelleyecektir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Nedir?

Ziraat bankasının genç çiftçiler için düzenlemiş olduğu kampanya kapsamında her ne kadar genç nesillerin önünü açıyor olsa da kredinin bazı şartları vardır. Eğitimli ve bilinçli olarak genç çiftçilere sunulan Ziraat genç akademisi detaylarından bahsedelim.

 • Ziraat bankası çiftçi akademisi kredisi, Genç nesilleri tarıma teşvik ederek eğitimli bilinçli genç nesiller yetiştirmeyi hedeflemiştir.
 • Tarım alanında daha fazla büyümenin önemini vurgulayan ziraat bankası, gençlerin tarımsal alanda finansal yönetimi öğrenmelerini hedeflemektedir.
 • Kimler Faydalanabilir: Mevcut tarımsal faaliyetleri devam eden kişilerin yanı sıra yeni bir yatırım yapmak isteyen genç girişimciler başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları

 • En başta aranan şartlardan biri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ikametgah etmesi gerekmektedir.
 • Kredi kampanyasının başlığından da anlaşıldığı gibi Genç Çiftçi kredisi kullanmak isteyen kişilerin 18 yaşını tamamlamış 30 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.
 • En az lise mezunu olması.
 • Kredi başvurusunu gerçekleştirecek olanların erkek ise askerliğini yapmış veya muaf olması şartı aranmaktadır.
 • Medeni haklarını kullanması hususunda bir engel olmaması gerekmektedir.

Tarım faaliyetleri devam eden, kadınlar, Çiftçilik belgesi olan kişiler ve tarım alanları ile ilgili bölümlerden mezun olan kişilere kredi işlemlerinde öncelik verilecektir. Yukarıda aranan niteliklere uygun iseniz sizlerde bulunmuş olduğunuz bölgedeki Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  Esnaf Kefalet Kredisi 2019

Ziraat Ekipman Desteği Kredisi

2018 yılında düzenlemiş olduğu kredi kampanyalarını devam ettiren Ziraat bankası, çiftçilere düzenlemiş olduğu faiz oranları ve kolay ödeme koşulları ile kazançlarını arttırmalarını hedeflemektedir. Tarımsal alanda faaliyetleri devam eden kişiler ekipman almak için bu krediye başvuru yapabilirler. Örneğin; Üreticilerin traktör ve benzeri tarımsal ekipmanları olan pulluk, kültivatör, patoz, mibzer vb için kredi kullanabilirler.

 • Tarımsal alanda sizlerde faaliyet gösteriyorsanız, ekipman almak için bu krediye başvuru yapabilirsiniz.
 • Ekipman kredisi çekebilmeniz için satın alacağınız işletmenin Zirai Kredilendirme Belgesi olması şartı aranmaktadır.
 • Kullanmış olduğunuz ekipman kredisi vade sonuna kadar sabit faiz oranlarından ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Ekipman Kredisi İçin Başvuru Belgeleri

 • Nufüs Cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi olma şartı
 • Tarımsal faliyetlerini ispatlamak için gerekli belgeler ( arazi tapusu, kira kontratı gibi)
 • Kredi almak için karşılık gösterebilecek teminatları ait belgeleri bankaya sunmak
 • Ekipman kredisi için başvuru yapacak olan kişilerin son üç yıla ait gelir ve bilanço gelir tablolarını sunmak

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Düşük faiz oranları uzun vade ve ödeme kolaylığı ile tarımsal alanda işler durumunda olmak şartı ile göstermekte olan çiftçilerimize özel hayvancılık ve hayvansal anlamda ihtiyaç duyulan malzemeler için düzenlenen kredi kampanyası hakkında detaylara yer vereceğiz. Büyük baş hayvancılık, küçük baş hayvancılık üretiminde faaliyet göstermek içinde başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankası ve Tarım kredi kooperatiflerinin yapmış olduğu anlaşmada yüzde 100’e varan faiz indirimleri ile çiftçilerine destek vermeye devam ediyor.

 • Sütçü etçi kombine sığır yetiştiriciliği için alt limit bulunmazken üst limit 12 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • 100.000 TL ye kadar ziraat hayvancılık kredi başvuru yapan kişilere yüzde 100 civarında faiz indirimi uygulanmaktadır.
 • Ahır yapımı ve silaj, yem hazırlama gübre ihtiyaçlarını karşılamak içinde hayvancılık kredisi kullanabilmeleri mümkün.
 • Kuracağınız işletmeye dair rakamlar ise şu şekilde: 50 Baş ve üzeri düve, yine aynı şekilde 50 baş ve üzere manda olması şartı aranmaktadır.
 • Destek Verilen Büyük Baş Irkları: Sütçü ırklar (jersey, holstein ve Avrupa kırmızıları), kombine ırklar (montbeliard, brown swiss ve simental), etçi ırklar (angus, hereford, şarole, limuzin) olarak belirtilmiştir.
Benzer Yazılar:  Esnaf Kefalet Kredisi 2019

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ziraat bankası çiftçi kredisi 2020 yılında sona ermektedir. Eğer sizlerde yatırım yapmayı düşüyorsanız bankanın belirtmiş olduğu niteliklere uygun olmanız gerekmektedir. Kredinin onay süreci ve tüm detayları ile ilgili sürecin takibini sorumlu olan Ziraat bankası yapmaktadır. Buradaki oran ve fiyatlar değişkenlik göstereceği gibi, en doğru bilgiye www.ziraatbank.com.tr İnternet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Neşe Karakuş

2015 yılından itibaren Ekonomik alanda bir çok web sitesine SEO uyumlu makale yazarlığı yaptım. Aktif olarak enuygunkredi.info sitesinde içerik sağlayıcı olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı