Banka HaberiGüncel Bilgiler

Ziraat Bankası Atm Para Çekme Limiti 2020

Ziraat bankası günlük Atm para çekme limitleri, Ziraat Qr kod ile para çekme ve yatırma limitleri gibi bir çok merak edilen soruların yanıtları için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat bankası şubeleri ile yapacağınız bir çok bankacılık işlemlerini ziraat Atm’leri üzerinden de yapabileceğinizi belirtmek isterim. Atm’ler uzun yıllar önce sadece bakiye öğrenme ve esktre yazdırma gibi işlemler yapılabilirken, günümüze bir çok bankacılık işlemlerini yapabilmektesiniz. Para çekme, para yatırma, eft havale işlemleri , kredi kartı borcu ödeme sim kart blokesi kaldırma gibi işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Atm Para Çekme Limiti (Günlük)

Ziraat bankası Atm’leri aracılığı ile para çekme işlemlerinizde bankanın belirlemiş olduğu tutar üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Ziraat bankası günlük para çekme limiti 1500 TL olup. Ülkemizde bulunan koronavirüs vakalarından ötürü salgının yayılmaması adına günlük para çekme limiti 5000 Tl ye yükseltilmiştir. Günlük ziaat atm’leri üzerinden para çekme işlemi için 5000 TL’lik işlem sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Atm Para Yatırma Limiti (Günlük)

Para çekme işlemlerinde olduğu gibi ziraat atm’leri para yatırmanız için limit belirlenmiştir. Günlük ziraat atm’leri üzerinden hesabınıza aktarabileceğiniz miktar 20.000 TL’dir. Wincor marka ziraat Atm’leri aracılığı ile tek seferde 40 banknot, yeni nesil Wincor marka ATM’ler ile tek seferde 200 banknot yatırabilirsiniz. Ziraat bankası bir çok Atm’leri üzerinden para yatırabilirsiniz, ancak bazı atm’ler sadece para çekme işlemi yapıldığından bu işlemi yapamayabilirsiniz. Para yatırılacak Atm’yi nasıl öğrenebilirsiniz sorunuza şu şekiilde yanıt vereyim. Ziraat atm’leri üzerinde para yatırma haznelerinin önünde “para yatırılabilir” ibaresi bulunmaktadır. Bu atm’lerden para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme İşlemi

Kartsız para çekme işlemlerinden sadece ziraat bankası müşterileri faydalanabilirken, müşterilerin ziraat bankası şubeleri, İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık gibi kanallardan başvurması gerekmektedir. Başvurunuzu yapmanız durumunda bilgilerinizin güncelliği ve cep telefon numaranız teyit edilerek ziraat atm’leri aracılığı ile kartsız para çekme yatırma işlemi sağlamanız mümkün olacaktır.

Benzer Yazılar:  İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası QR Kod Atm Para Çekme Limiti

Teknolojinin hızla gelişmesi ile bankalarda mobil uygulama ve İnternet sitelerini sık sık güncelleyerek müşterilerine daha iyi hizmet vermeye devam etmektedir. Kartınızın yanınızda olmaması gibi durumlarda ise QR kod ile ziraat atm’leri aracılığı ile para çekme veya yatırma işlemi yapmanız mümkün olacaktır. Öncelikle QR kod ile para çekme işlemi yapabilmeniz için, ziraat mobil uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması ve giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşamaları geçtikten sonra ziraat QR kod ile Atm’ler üzerinden günlük 1500 TL’ye kadar para çekebilirsiniz.

Qr kod ile günlük para yatırma limiti 20.000 TL olup, bölgenizde bulunan para yatırmaya ibaresi bulunan Ziraat atm’leri üzerinden işlem yapılabilir.

Atm’lerde En Sık Rastlanan Sorunlar

Atm’ler aracılığı ile para çekme ve yatırma işlemlerinde bazı aksaklıklar ile karşılaşabiliriz. Para yatırma ünitesi arıza meydana gelir ve paranız tarafınıza iade edilmez. Bu gibi durumlarda panik yapmadan ziraat bankası müşteri temsilcisine ulaşım sağlamalısınız.

Para Çekme Yatırma Limitleri Neden Var

Aslında en çok merak edilen sorulardan biri diyebiliriz. Para bizim ama çekmek istediğimizde bankanın belirlemiş olduğu limite takılıyoruz. Peki ama bunun nedeni nedir? Bankaların milyonlarca müşterisi olduğundan bir çok müşteriye hizmet edebilmek adına belirli bir limit uygular. Ayrıca müşteri güvenliği ve para taşıma maliyetleri de para çekme limiti uygulamak için başlıca neden arasında yer almaktadır.

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı