Banka Haberi

Yapı Kredi İletişim Numarası 2020

Yapı kredi iletişim numarasını direk tuşlayarak işlem yapmak istediğiniz menü seçimi yapılacak tüm bankacılık işlemlerinizi güvenli şekilde yapabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerini aktif olarak kullanan  kişiler banka hesapları ile ilgili sorunlar için müşteri temsilcilerine bağlanmak  zorundadır. İşlemlerinizin bir çoğunu çalışmış olduğunuz bankaya ait şubelerde yapabiliyor olsanız da, örneğin; kredi kartınız üzerinden taksitli nakit avans çekimi yaptınız ve bunu iptal edip tutarın tamamını yatırmak istiyorsunuz işte bu durumlarda hesabınızın bağlı olduğu müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekmektedir. Yapı kredi direk bağlanmak için 444 0 444 numarasını tuşlamanız gerekiyor. 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri  hafta sonu veya saat kısıtlaması olmaksızın sürekli ulaşabilir işlem yapabilirsiniz.

Yapıkredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Her bankanın kendisine ait müşteri hizmet numarası vardır. Banka hesaplarını ile ilgili yapacağınız tüm işlemleri müşteri temsilciliği aracılığı ile yapmanız mümkündür. Örneğin müşteri hizmet yetkilisini bağlandığınızda hesabınızdan başka bir hesaba havale, eft işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanmanın bir kaç yolu vardır. Cep telefonunuza kurulmuş olan yapıkredi uygulaması üzerinden direk arama yaparak bağlanabilirsiniz. Ayrıca yapı kredinin resmi sitesi olan www.yapikredi.com.tr İnternet sitesini ziyaret ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bankaların müşteri hizmet yetkililerinin çalışma prensipleri aynı olsa da, bekleme süreleri bankaya göre değişiklik göstermektedir.

 • Yapıkredi müşteri hizmetleri yetkilisi ile ilgili herhangi bir işlem yapmak için tuşlamanız gereken ilk numara ( 444 0 444) olmalıdır.
 • Müşteri hizmetleri numarasını tuşladıktan sonra kayıp çalıntı için (0) Kredi kartı işlemleri için (1) Bankacılık işlemleri için (2) Şifre işlemleri ile ilgili adımları takip etmek için (3) tuşlamalısınız.
 • Müşteri hizmetlerine kısa yoldan bağlanmak istiyorsanız sesli anons bölümü geldiğinde adres güncelleme diyerek direk müşteri hizmet yetkilisine bağlanabilirsiniz.

Yapıkredi Kredi Kartı İşlem Menüsü

Yapı kredi müşteri hizmet numarası olan 444 0 444 çevirdikten sonra kredi kartı işlemleriniz için aşağıdaki tuşlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Yanlış tuşlama size zaman kaybettireceğinden işlem yapacağınız alan ile ilgili tuşlama yapmanız faydanıza olacaktır. Kredi kartına ait işlem menüsüne girdiğinizde borç bilgisi, kredi kartı ekstre tutarı, asgari ödeme tutarına ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

 • Ana menüye bağlandığınızda son aya ait ekstre bilgileriniz ve ödemeler için 1
 • Kredi kartınız veya banka kartınıza ait borç bilgilerini öğrenmek için 2
 • Kredi kartı veya banka kartı başvuru yaptıysanız kurye detayı hakkında bilgi edinmek adına 3
 • Aktif olarak kullanmış olduğunuz kredi kartınızın para puan bilgilerini öğrenemek için 4
 • Ön ödemeli kart işlem menüsüne bağlanmak için 5
 • Ek kredi kartı talebi oluşturmak için 6
 • Kredi kartınızın internet alışverişleri ile ilgili tüm işlemleri için 7
 • Yapı kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için  0 tuşlayabilirsiniz.
Benzer Yazılar:  TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme

Yapıkredi Bankacılık İşlem Menüsü

Bu menüden mevduat hesabınıza ait tüm işlemlerinizi müşteri hizmetleri yetkisi dahilinde gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılık menüsünden yapacağınız işlemleri göz atacak olursak vadesi hesabınıza ait tüm işlemleri, para transferi, hesabınızın limit bilgisi, banka kartınızın İnternet alışverişine açık veya kapalı olması ile ilgili işlemler.

 • Vadesiz hesabına ait tüm işlemler için (1)
 • Yatırım ile ilgili; hisse senedi, borsa, dolar alım satımı, euoru alım satımı gibi işlemler için 2
 • Hesabınızdan başka bir hesaba para transferi işlemlerini ve fatura ödemeleri yapmak için  3
 • Kurye teslimat bilgilerini öğrenmek için 4
 • Banka kartınız ile intenet üzerinden alışveriş yapmak için kartınızın alışverişlere açık olması gerekmektedir. Bu işlemler için 5’i tuşlayabilirsiniz
 • Müşteri hizmet yetkilisi için 0

Yapı kredi müşteri hizmet yetkililerine direk bağlanmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımları takip ediniz. Arama yaparken bankada hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden arama yapmaya özen gösteriniz. Bunun nedeni ise eğer banka hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranız üzerinden arama yapmazsanız sizlere TC kimlik numarasını soracaktır. Kayıtlı numara üzerinden aranırsa sistem otomatik olarak sizi tanıyacaktır. Müşteri hizmet yetkililerine bağlandığınızda işlem yaparken dikkat etmeniz bir kaş hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle hangi banka olursa olsun müşteri hizmet yetkilisine bağlandığınızda kredi kartı veya banka kartınızın şifresini vermeyiniz.

Hiçbir müşteri temsilcisi sizlerden bu bilgileri istemez bu yüzden işlemleri gerçekleştirirken bu hususlara dikkat etmeniz sizlerin hesap güvenliği açısından önemli rol oynamaktadır. Örneğin; Kredi kartı şifremi unuttum 444 0 444 tuşlayarak müşteri yetkilisi ile irtibat kurdum. Daha sonra tuşlama için benden güvenlik adımlarını geçmemi isteyecektir. En sık güvenlik adımlarından biri doğrum yeri, tarihi , gün ay yıl şeklinde olacaktır. Anne baba isminizi verdikten sonra annenizin kızlık soy isminin 1. 3 harfi gibi bir tuşlama isteyecektir. İlgili ekrana doğru bilgileri tuşladıktan sonra sizleri yeni bir şifre oluşturmak için yönlendirme yapacaktır. Burada belirlemiş olduğunuz şifreyi tuşlayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  En Yüksek Faiz Veren Banka

Hasan Harman

Yaklaşık 7 yıldır aktif olarak yazarlık yapmaktayım. Gündem haberleri, Kredi haberleri ve Borsa hakkında makaleler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı