Kredi

TEB Kredi Notu Sorgulama

Teb kredi notu sorgulama işlemi yaparak skor puan durumunuzu öğrenebilirsiniz. Tüm detaylar yazımızın devamında.

Günümüzde bankadan kredi çekmek öğrenciden çalışan kesime kadar pek kişinin başvurduğu bir finansal çözüm haline geldi. Özellikle tüketici kredilerinde yaşanan artış bunun en büyük kanıtı. Kredi çekerken en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan düşük kredi notu hakkında bilgi sahibi olmak ve kredi notuna göre hareket etmek ise en akıllıca çözüm. Bankalar kredi verme aşamasında tüketicilerin Findeks tarafından belirlenen kredi itibarlarını belirleyen kredi notu inceleyip ona göre bir sonuca varıyorlar. Kredi notu yüksek olan tüketiciler bankalar tarafından kredi vermek için daha uygun görülür.

Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız öncesinde TEB üzerinden kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve kredi notunuzun düşük çıkması durumunda almanız gereken tedbirler hakkında bir çalışma yürütebilirsiniz.

TEB ile Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

TEB üzerinden kredi notunuzu sorgulatmak için bankanın internet şubesini ya da TEB şubelerini ziyaret edebilir ve kredi notunuzu sorgulatabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmenin bir diğer yolu ise cepteteb uygulamasını kullanmak.

Akıllı telefonunuza cepteb.com.tr adresinden ya da Google Play’dan Cepteteb Mobil uygulamasını indirmelisiniz. Cepteteb uygulaması ile tüm bankacılık işlemlerinizi bankaya gitmeden yapabilir, aynı zamanda;

İndirdiğiniz uygulamaya kimlik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Krediler> Kredi Notu Hesaplama yolunu takip ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks aracılığı ile öğrendiğiniz kredi notunuz kredi almanızda oldukça etkili olacak ve bankalar nezdindeki finansal görünümünüze dair bir bilgi verecektir.

Benzer Yazılar:  Akbank Dolar Vadeli Hesabı Nedir Özellikleri Nelerdir?

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı