Banka Haberi

TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme

Banka kartınız olmadan TC kimlik numaranız ile işlemi nasıl yaparız. Cep bank üzerinden para transfer işlemleri nasıl yapılır ?

Banka hesaplarınızda bulunan Vadesiz veya Vadeli hesabınızdaki tutarı TC kimlik belgeniz ile çekebilirsiniz. Günümüzün bizlere sunmuş olduğu kolaylıkların yanı sıra, Mobil ve ATM üzerinde de para çekimi yapabiliyoruz. ATM’de bir yere para gönderdiğimizde bizlerden mutlaka kendi TC kimlik numaramızı ve telefon numaranızı girmemizi isteyecektir. Örneğin ATM’den bir kira ödemesi yapmak istediğinizde sizden karşıdaki kişinin hesap bilgilerini isteyecek sonrasında ise sizin bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bu adımları tamamladıktan sonra EFT Veya Havale ücreti hakkında bilgi verip sizlerinde onaylaması ile işleminiz tamamlanacaktır.

TC Kimlik Numarası İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Banka kartınızı evde unuttunuz diyelim, hangi banka olursa olsun yanınızda TC kimlik belgeniz var ise sorunsuz bir şekilde paranızı çekebilir veya para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir kişi sizin TC kimlik numaranıza ödeme yapmış ise, ATM üzerinden kartsız işlemler menüsünü takip ederek kimlik bilgilerinizi girip paranızı çekebilirsiniz. Fakat işlem yapacağınız bankadaki hesabınızda Kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızın onaylı olması gerekmektedir. İşlem yaptığınız anda telefonunuza SMS onayı gönderilebilir. İşleminize devam etmeniz için cep telefonunuza gelen şifreyi ilgili yere girerek devam edebilirsiniz.

CepBank İle Telefon Numarasına Para Gönderme ?

Önceden ödeme olarak sadece banka kanallarını kullanırken şuanda bir çok yerden ödeme gönderip alabiliyoruz. Cep numaranıza ödeme gönderip almak son zamanlarda sık sık kullanılan işlemlerden biridir.Peki ama bu işlem nasıl yapılıyor. Bankaların büyük bir bölümü Cep bank para gönderme seçeneğini aktif etmiştir. İnternet bankacılığı veya Mobil bankacılık üzerinden Cep bank para gönder işlemini seçerek göndereceğiniz kişinin cep numaranızı yazmanız ve işleme devam etmeniz yeterli olacaktır. Para transferini gerçekleştirdiğiniz kişi banka tarafından SMS olarak bilgilendirilecektir. Burada dikkat etmemiz gereken bir kaç husus var. Cep Bank üzerinden para transferi yapıldığında, karşınızdaki kişinin parayı çekmesi için 7 gün süresi vardır. Bu süre zarfında parayı çekmezse, para işlem yapan kişinin hesabına tekrar iade olur.

Benzer Yazılar:  Banka Swift Kodları

Telefon Numarası İle Atm’den  Para Çekme

Bir kişi size Cep bank üzerinden para transferi gerçekleştirmiş ise, banka tarafından bilgilendirme mesajı alırsınız. Gelen SMS üzerine paranın gönderilmiş olduğu bankaya ait ATM’ye giderek kartsız işlemler menüsünden para çekme menüsüne girilir. Daha sonra karşınıza çıkan ekrana size para gönderen kişinin cep telefonu numarasını girmeniz gerekmektedir Bu alanı doldurduktan sonra ikinci aşamada sizin kendi numaranız istenecektir. Numaranızı girip devam ettiğinizde, ekranda çekeceğiniz miktar yazıp devam etmelisiniz. En sonunda sizden istenecek bilgi ise bankanın göndermiş olduğu 4 haneli geçici şifredir.

Cep Bank Para Gönderme Limiti Ne Kadar ?

Bankaların bizlere sunduğu hizmetlerin başında gelen Cep Bank para gönderme ve alma işlemi bizlere bir çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Günlük maksimum 500 tl ye kadar para gönderimi yapabilirken, haftalık bu limit 1500 TL olarak belirlenmiştir. Cep Bank para gönderme işlemi karşınızdaki kişinin hesap numarası olmasına bakılmaksızın yapılabilir.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı