Banka Haberi

Senetle Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişilere, Senetle Kredi Veren Bankalar hangileridir tüm detayları sizler için araştırdık.

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler kredi çekmek için farklı yollara başvururlar. Kredi puanı düşük olan kişiler bankalardan kredi kullanımı yapamayacakları için, Senetle Para Veren Bankaları araştırmaktadırlar. Peki ama bankalar gerçekten senetle kredi veriyor mu? En çok merak edilen sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Senetle kredi veren bankaların arasında ziraat bankası, vakıf bank gibi bankaların yer aldıklarını görmekteyiz. Fakat aslında doğru bilenen fakat yanlış olan bir şey vardır. Bankalar senet karşılığında kredi veriyor olsa da bunun kriterleri vardır.

Senetle Kredi Veren Bankalar Listesi 2019

Aslında bir çok banka senet veya çek karşılığında işletmelerin kısa süreli nakit problemlerini karşılamak adına kredi kullanımı yaptırıyorlar. Bu durumda aşağıdaki listede, Senetle kredi veren bankaları görebilirsiniz.

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Vakıfbank
  • Yapıkredi
  • Finansbank
  • Denizbank
  • İşbankası
  • Halk Bankası

Ziraat Bankası Senetle Kredi

  • Ziraat bankası üzerinden senet karşılığı kredi alabilmeniz için mutlaka işletmeniz olması gerekmektedir. Gerçek kişilere senetle kredi imkanı vermezken diğer kredi türlerine yönlendirmektedir.
  • İşletme sahibiyseniz senediniz karşılığında alınan avans kredisi ile borçlarınızı ödeyebilir. Uygun faiz oranları ve vade seçeneklerinde geri ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat bankası senet kredisi başvuru işlemlerini, aşağıdaki vermiş olduğumuz link üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıdaki url kısmını kopyalayın ve tarayınız da açın. Gerekli ekran karşınıza çıkacaktır.

Başvuru Linki: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler/nakdi-krediler/senet-karsiligi-avans-kredi

Vakıfbank Senetle Kredi

Vakıf bank senetlere kredi veren bankalar listesinde yer alırken, krediyi sadece işletme sahiplerine veriyor. Örnek verecek olursak bir firmasınız iş yaptınız ve yaptığınız iş karşılığında sizlere  senet ve ya çek verildi. Bu durumu bankalar üzerinden avantaja çevirebilirsiniz. Elinizde bulunan çeki bankaya götürüp belirli oran karşılığında nakde çevirebiliyorsunuz. Bu durumda işletmenizi büyük bir yükten kurtarıyor.

Vakıf bank Senet ve Çek kredisi kısa vadeli ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanılmaktadır. Firmaların kazancına göre kullanmış oldukları krediyi erken kapatma seçenekleri bulunurken, çekmiş oldukları kredilerin faizleri üçer aylık dönemlerde nakit olarak tahsil edilmektedir. Aşağıdaki url vakıfbank’ın resmi sitesine aittir. Url çalışmaz ise vakıfbank’ın resmi İnternet sitesinden doğru linke ulaşım sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

Başvuru Linki: https://www.vakifbank.com.tr/cek-senet-karsiligi-krediler.aspx?pageID=209

Yapı Kredi Senet Kredisi

Senet portföyü geniş olan müşterilerin, kısa süreli nakit problemlerini çözmek adına kullandırılan kredi türüdür. İşletmenize ait henüz vadesi gelmemiş olan senetlerinizi iskonto edilip karşılığında kredi verilir.

Finansbank Senet Kredisi

İskonto İştira kredileri olarak adlandırılan kredi türü sadece işletmelere verilmektedir. Gerçek kişiler bu kredi türünden faydalanamaz. Banka kredi senet karşılığında kredi vermek için sizlerden senetlerin ciro (temlik cirosu) ve teslimini istemektedir. Bu şekilde tarafınıza ödeme yapılmaktadır. ( Detaylar için banka ile görüşün )

Senetle kredi veren bankalar ile ilgili yapmış olduğumuz araştırma neticesinde bankaların bir çoğu bu krediyi verdiğini gördük. Fakat bankalar bu krediyi gerçek kişiler değil sadece İşletme sahiplerine vermektedirler. Ayrıca işletme sahiplerinin henüz vadesi gelmemiş olan çeklerine karşılık kullandırdıkları kredi türüdür.

Kredi notu düşük olan bir çok vatandaşın acil nakit ihtiyacını karşılamak adına senetle kredi veren yerleri araştırmaktadır. Burada sizlere bir kaç önerimiz olacaktır.

Eğer işletme sahibi değilseniz senet karşılığı krediyi alamazsınız. Bu yüzden başka çözüm yolu aramalısınız. Başka bir çözüm yolu derken burada dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır. BDDK tarafından izin verilmemiş işletmelerden uzak durun. Bu kişilerden senet karşılığında alacağınız krediler yasal olmadığı gibi büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

TCK 242 Maddesi: Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Hasan Harman

Yaklaşık 7 yıldır aktif olarak yazarlık yapmaktayım. Gündem haberleri, Kredi haberleri ve Borsa hakkında makaleler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı