Kredi

Ptt Emekli Kredisi

Ptt emekli kredisi nasıl alınır ? Ptt emekli kredisi almak için şartlar nedir ? Hangi bankalar Ptt emekli kredisi veriyor? Tüm sorularınızın cevabı yazının devamında.

PTT Emekli Kredisi başvurusu için bazı kriterler bulunmaktadır. Başvuru yapacak kişinin yaş durumu ve sicilinin değerlendirileceğini unutmaması gerekmektedir. Bu kriterlere uyan kişiler PTT’nin belirlermiş olduğu faiz oranları üzerinden kredi kullanımını gerçekleştirebilirler. Kredi tutarı, faiz oranları ve kredi başvurusunda bulunmak için gerekli olan evraklar hakkında faydalı bilgileri bir araya getirerek sizlere katkı sağlayacağını düşündük.

Ptt Faizsiz Kredi Nasıl Alınır ?

En çok sorulan ve cevap verilmesi beklenen soruların başında yer alan Ptt Faizsiz Kredisi nasıl ve ne şekilde alınır bunlardan bahsedeceğiz. Ptt kendi maaş müşterilerine dönem dönem kampanya düzenlemektedir. Geçen yıl düzenlemiş olduğu Faizsiz Kredi Kampanyasına bir çok kişi katılım gerçekleştirmiştir. Reklamlarda ve bir çok yerde yer alan ptt kredi kampanyası acil nakit ihtiyacı olan kişilerin sorununu çözmüştür. Ptt faizsiz kredi kampanya şartlarında ise kişinin almış olduğu maaşın toplamda 10 katına kadar kredi çekebileceğini belirtmiştir. Buna göre bir hesaplama yapacak olursak 2.000 TL Maaş alan bir kişi Ptt üzerinden 20.000 TL kredi başvurusunda bulunabilecektir. Bu kampanyalar sürekli olarak devam etmese de ara ara yeni kredi kampanyaları ile müşterilerine kolaylık tanımaktadır.

Ptt Emekli Kredisi Veren Bankalar

 • Aktif Bank
 • ING Bank
 • Deniz Bank
 • Burgan Bank

Her ne kadar maaş müşterilerine özel kredi kampanyaları düzenleniyor olsa da, Ptt bu kredi kullanımı için bazı bankalar ile işbirliği yapmaktadır. Özellikle maaşlarını kendisinden alan müşterilerine düzenlenen kampanya kapsamında düşük faiz oranları ile 60 ay vadeye kadar kredi kullanımını gerçekleştirmektedir.

Ptt Emekli Kredisi Faiz Oranları 2019

Banka Adı
Faiz Oranları Vade Süresi (Ay) Kredi Tutarı Üst
Limit
Aktif Bank 2.69 60 60,000 TL
İng Bank 2,24 60 45,000 TL
Deniz Bank 3,28 60 36,000
Burgan Bank 2,35 60 55,000
Benzer Yazılar:  Kredi Notu Nedir Nasıl Öğrenilir?

Not: Yukarıdaki tabloda yer alan Kredi Faiz oranları değişiklik gösterebilir. En doğru faiz oranına bankanın kendi sitesinden kredi hesaplama aracı ile ulaşabilirsiniz.

Aktif Bank Ptt Kredisi

Bir çok banka kendi bünyesinde Ptt emekli maaş müşterilerine özel kredi kampanyaları düzenlemektedir. Her bankanın faiz oranları değişiklik gösterdiği gibi vade sayısı ve masraf tutarları da değişiklik göstermektedir. Aktif Bank Ptt Kredisi başvurusunu yapmak için bulunduğunuz bölgeye ait en yakın PTT bayisine gitmeniz gerekmektedir. Kredi tahsis ücreti olarak 50 TL kesinti yapmaktadır. Aşağıdaki tablo Aktif Bank ptt emekli kredi hesaplamasıdır. Faiz oranları değişiklik gösterebilir.

Aktif Bank 10.000 TL Ptt Kredi Hesaplama Tablosu

Aktif Bank Ptt Kredisi
Aktif Bank Ptt Kredi Faizi Hesaplama Tablosu

İNG Bank Ptt Emekli Kredisi ( Kredi Postam)

Ptt emeklilerine özel İng bankasının yapmış olduğu kredi kampanyasında diğer bankalar gibi yaş şartı aranmaktadır. 75 Yaşına kadar olan Ptt emeklileri kredi çekimi yapabiliyorlar. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin yaşı 73 olduğunu düşünürsek kredi vadesini en fazla 2 yıl yani 24 ay olarak kullanabilmektedir.

Kampanya Koşulları

 • Hayat Sigortası: İng bank ptt kredisi kullanan müşterilerine hata sigortasını zorunlu kılmaktadır.
 • Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Eğer sizlerde maaşlarınızı Ptt üzerinden alıyorsanız kredi başvuru yapmak için sadece kimlik belgenizin yanında olması yeterlidir.
 • Azami Kredi Tutarı:  Bankanın Ptt çalışanları ve emekli müşterilerine belirlemiş olduğu üst kredi limiti 45,000 TL olarak belirlenmiştir. Minimum ise 1000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Tahsis Ücreti: Ptt üzerinden yapmış olduğunu kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti kesintisi yapılmaktadır.

İng Bank Ptt Emekli Hesaplama Tablosu

Kredi Tutarı 9 Ay Vade 12 Ay Vade 18 Ay Vade 24 Ay Vade 36 Ay Vade 48 Ay Vade 60 Ay Vade
1000 TL İçin Vadeler ve Ödeme Planı 130 TL 102 TL 74 TL 61 TL 48 TL 42 TL 38 TL
5000 TL İçin Vadeler ve Ödeme Planı 642 TL 502 TL 363 TL 295 TL 229 TL 197 TL 180 TL
10000 TL İçin Vadeler ve Ödeme Planı 1276 TL 997 TL 719 TL 582 TL 449 TL 386 TL 351 TL
20000 TL İçin Vadeler ve Ödeme Planı 2531 TL 1972 TL 1416 TL 1142 TL 874 TL 747 TL 675 TL
40000 TL İçin Vadeler ve Ödeme Planı 5063 TL 3944 TL 2832 TL 2283 TL 1748 TL 1493 TL 1350 TL
Benzer Yazılar:  2019 Daire Kredileri

Yukarıdaki tabloda yer alan hesaplamaya ait faiz oranları banka tarafından güncellenebilir. Kredi başvuru işlemi yapmadan önce İng Bank’ın kendi resmi sitei üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Deniz Bank Ptt Emekli Kredisi

Ptt çalışanlarına ve Emeklilerine özel, her derde deva adlı kredi kampanyasını tanıtan deniz bankın kredi koşullarını ve şartlarını sizler için inceledik. Başvuru yapacak olan kişilerin kimlik belgesinin yanında olması yeterlidir.

 • Deniz Bank Derde Deva Kredisi Alt Üst Limiti Nedir: Ptt çalışanlarına özel sunmuş olduğu kredi kampanyasının alt limit tutarı 3.000 TL, üst limit tutarı ise 36.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Faiz Oranı: Emekli maaşını Ptt üzerinden alan müşteriler 3.000 ile 36.000 tutarında yapmış oldukları kredi başvurunda alınacak faiz oranı %3,08 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi Tahsis Ücreti: Herhangi bir kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
 • Yaş Sınırı:  80 yaşına kadar olan ptt maaş müşterileri bu kredi kampanyasına başvuru yapabilirler ancak burada ufak bir ayrıntıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum. Kredi başvuru yapacak kişi, kredi vadesi süresinin toplamını yaşının üzerine eklediğinde bu süre 80’i geçmemesi gerekmektedir. Örneğin; 78 yaşındasınız kredi başvurunda bulunduğunuzda, kredi vadesini maksimum 24 ay olarak belirlemeniz gerekmektedir.
 • Aylık Ve Toplam Maliyet: Kredi başvuru yapacak olan kişilerin cinsiyet, yaş ve sigorta tutarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Deniz Bank Ptt Emekli Kredisi Hesaplama Tablosu

Deniz Bank Ptt İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Deniz Bank Ptt İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu

Burgan Bank Ptt İhtiyaç Kredisi

Uzun süredir Ptt ile işbirliği içerisinde olan burgan bank, Ptt çalışanları ve Maaş müşterilerine özel kredi avantaları sunmaktadır. 55.000 Tl ye kadar 60 ay vade seçeneklerine özel faiz oranlarına ait Kredi başvurusunu bulunduğunuz şehirlerdeki Ptt şubelerinden yapabilirsiniz.

 • Maaş müşterisi veya Ptt çalışanları bu kampanyadan faydalanabilirler.
 • Burganbank kredi kampanyasında kredi tutarının alt limitini 3.000 Tl, üst limitini ise 55.000 TL olarak belirlemiştir. Buna göre çekeceğiniz kredi tutarı ve vade üzerinden faiz oranları değişiklik göstermektedir.
 • Kredi vade süresi maksimum 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • Kredi tahsis ücreti, kullanmış olduğunuz kredinin % 0,05  olarak uygulanmaktadır. Ayrıca kredi tahsis ücreti üzerinden % 5 tutarında BSMV ücreti alınır.
 • 73 Yaşına kadar olan müşteriler bu krediye başvuru yapabilirler. Ancak müşterinin yaşı ve kredi kullanma vade sayısı 73’ü geçmemesi şartı aranmaktadır. Örneğin; 69 yaşında bir kişi burgan bank kredisi kullanmak istediğinde vade süresini 4 yıldan fazla seçemez. Buna göre 5 yıl yani 60 ay vadeli kredi kullanmak isteyen bir kişi 68 yaşında olması gerekmektedir.
Benzer Yazılar:  Kredi Notu Neden Düşer ve Yükseltme Yöntemi

Burgan Bank Ptt Kredisi Hesaplama Tablosu

Burgan Bank Ptt Kredisi
Burgan Bank Ptt Kredi hesaplama tablosu

Burgan Bank Ptt Kredisi Maliyet Tablosu

Burgan Bank Ptt Kredisi Faiz Oranı
Burgan Bank Ptt Kredisi Maliyet Hesaplama Tablosu

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı