Kredi

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Belli dönemlerde belli ihtiyaçlar için kişi ve kurumların krediye ihtiyacı olur. Kredi sicilinin devreye girdiği kredi başvurularının sonuçlanmasında pek çok konu kredinin olumlu ya da olumsuz olarak etkilenmesine neden olur. Kredi notu düşüklere kredi verenler yaşanan sıkıntıların ortadan kalkması ve kısa vadede tekrarlanmaması açısından son derece önemlidir. Geçmişte yaşanmış herhangi bir sebeple düşük çıkan kredi sicili kredi sahibi olmanıza engel olabilir. Ancak günümüzde kredi sicili düşük olan kişiler veya işletmeler de kredi sahibi olabilir.

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Başvuru sahibinin ve ailedeki çalışanların maddi gelirinin tümüne bakarak ihtiyaç tutarında kredi alınmasını sağlayan kurumlara duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi verenler arasında büyük bankalar da yer almaktadır. Bu tür bir işleme başlarken özellikle kamu kuruluşlarında çalışan bir yakının kefil olması son derece olumlu bir gösterge olarak algılanır. Kefil gösterilerek yapılan başvurularda kredi miktarları yükselirken vade uzar ve kredi faizi de makul seviyelere iner.

Kredi sicili düşük olan başvuru sahibi zaten bozuk olan ödemelerini toparlamak ve birleştirmek için kredi talebinde bulunabilir. Burada bankaların dikkat ettikleri tek şey kendi risklerini azaltmaktır. Bankalar kendi risklerini en aza indirdiklerinden emin oldukları zaman kredi veya kredi kartı taleplerini olumlu karşılarlar. Kredi sicili düşükken kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu başvuruyu telefon bankacılığı veya online olarak yapmasından ziyade şahsen yapması önerilir. Kredi talebinde kişinin ya da ticari kurumun gelir gider dengesini doğru analiz etmesi ve alacağı kredi ile sıkıntıları kapatması asıl hedeftir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bankalar Neden Kredi Çıkartır?

Bu tür bir işlem yapmak isteyenler yakın zamanda çalıştıkları veya tanıdıkları bankanın ilgili şubesine şahsen giderek başvuru yapmalıdır. Findex notu düşüklere kredi verenler müşterilerini ve varsa kefillerini karşılarında görmek isterler. Ayarlanan bir kefil veya ipotek müşteriye bakış açısını değiştirecek ve kişiye olan güveni artıracak etkenler arasında yer alır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren banka dışı ticari kurumlarda bulunmaktadır. Bankalardan ret cevabı alanların aynı şartlarla ve uzun vadelerle kredi çekme imkânı bulduğu kuruluşlardan online olarak bilgi alınabilir ve başvuruda bulunulabilir.

Benzer Yazılar:  2019 SSK Doğum Parası Nedir Nereden Talep Edilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi yükseltmek için yapılması gerekenler için öncelikle kendi adına kayıtlı olan borçların sıfırlanmasıyla başlayabilirsiniz. Borçlarınızın ciddi anlamdaki düşüşü bile direk olarak notunuzun yükselmesine vesile olacaktır. Bu evreden sonra 3 aylık bir düzenli ödeme yaşarsanız, notunuzun yükselmesi adına çok büyük bir adım atmış olursunuz.

Kredi kullanmak için belirlenen kredi notu seviyesi 900 olarak belirlenmiştir, bu değer ve altındaki puanlar için sistem farklı işleyecektir.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı