Kredi

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma

İş bankası sim blokesi kaldırma işlemleri, bloke kaldırmak için hangi yöntemler mevcut bunlardan bahsedeceğiz.

Banka hesaplarınız ile ilgili işlemleriniz için telefon numaranızın sürekli güncel olması gerekmektedir. Para transferi, hesap açma, ve para çekme gibi bir çok işlemlerde aktif olarak kullanmış olduğunuz cep telefonu numaranıza ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden cep telefonu numara değişikliği yaptığınızda mutlaka bankalarda bulunan Sim kart bloke kaldırma işlemini yapmanız gerekmektedir.

İş Bank Sim Blokesi Nedir?

Sim kart blokesi, kendi tarafınızdan hattınız ile ilgili bir işlem yaptığınız zaman bankaların güvenlik nedeni ile aldığı önlem diyebiliriz. İş bankasında bir hesabınız var ve siz telefon numaranızı değiştirmek istediniz diyelim. Böyle bir durumda mutlaka iş bankası müşteri hizmetleri veya banka aracılığı ile numara güncelleme işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Bankalar sim kart blokelerinin sadece numara değişikliği yapıldığı esnada koymazlar, bu durum operatör değişikliğinde de uygulanmaktadır. Bloke işlemlerini kaldırmadığınız sürede, banka tarafından kısa mesaj alamazsınız. Bu durum da ise hesabınıza giriş sağlayamayacağınız belirtiriz.

Sim Kart Blokesi Olduğunda Hangi İşlemleri Yapamayız

  • Hesabınızın olduğu bankanın mobil veya İnternet şubesine giriş sağlayamazsınız.
  • 3 boyutlu güvenlik adımından geçemezsiniz. İnternet üzerinden yapılan bir çok alışveriş 3d olarak yapılmaktadır. Alışverişinizi yapacağınız sırada sizlere banka tarafından şifre gönderilir ve bu şifre tarafınızdan ilgili ekrana girilmediği sürece alışverişinize devam edemezsiniz.
  • Banka kartı, kredi kartı, veya hesaplarınız ile ilgili işlem yaparken kısa mesa ile onay alabileceğiniz hiç bir işlemi gerçekleştiremezsiniz.
  • Anlaşmalı mağzalar üzerinden kredi başvurusu yapamazsınız.
  • Kişisel bilgi değiştirme: Adres değişikliği veya mail adres değişikliği gibi işlemleri yapamazsınız.

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemleri

İş bankası da diğer bankalar gibi sim kart değişimi, operatör ve 4,5 G hat geçişleri sırasında bankalarda bulunan müşterilerin hesaplarına Sim Bloke işlemi uygulamaktadır. İş bankasında olan hesaplarınızı aktif kullanabilmek sim kart blokesi ortadan kaldırması gerektiğini unutmayınız.

Benzer Yazılar:  Akbank Kredi Hesaplama

Şimdi Gelelim en önemli sorunun cevabına Sim kart blokesi nasıl ve ne şekilde kaldırılır. Bankada olan telefon numaranız sim kart blokesi engeline takılmış ise bunu çözmenin iki yöntemi vardır. Birinci yöntem ATM üzerinden sim kart blokesi kaldırma, ikinci yöntem ise bankanın müşteri hizmet yetkilisi ile görüşerek bloke işleminin kaldırılması.

  • İş bank Atm üzerinden sim bloke işlemli kaldırma: Bölgenizde bulunan sizlere en yakın iş bankası ATM’sine giderek bankaya ait kredi kartı hesap kartı ile işlem yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun sim kart blokesi kaldırmak için şu adımları izleyiniz; Ana Menü > Diğer İşlemler > Bilgi-Şifre İşlemleri > Sim kart bloke kaldırma seçeneğine evet diyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • İş bankası Müşteri hizmetleri: Sim kartınızın blokesini kaldırma işleminde en çok tercih edilen bu yöntemi kullanmak için yapmanız gereken ziraat bankası müşteri numarası olan “444 00 00” veya “0850 220 00 00” arayarak işlem yapabilirsiniz.

Bankalarda olan işlemlerinizin aksamaması için 4,5 G sim kart değişikliği, operatör ve numara değişikliği gibi işlemlerinizi yaptığınızda mutlaka sim kart bloke kaldırmalısınız.

Neşe Karakuş

2015 yılından itibaren Ekonomik alanda bir çok web sitesine SEO uyumlu makale yazarlığı yaptım. Aktif olarak enuygunkredi.info sitesinde içerik sağlayıcı olarak hizmet vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı