Banka Haberi

Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

Hangi bankalar Havale ve Eft ücreti almıyor ? Aynı banka veya Farklı bankalar üzerinden yaptığımız para transferi ücretlerini hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde yaşayan milyonlarca kişi aktif olarak kredi kartı ve banka kartı kullanıyor olsa da, İnternet bankacılığını kullanan kişi sayıcı oldukça az diyebiliriz. Her geçen yıl hızla artan İnternet bankacılığı uygulaması 2018 yılı içerisinde yaklaşık 1 Milyon 900 bin müşteri tarafından kullanılmaktadır. Eft ve Havale işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz İnternet bankacılığı uygulamasını, mobil uygulama üzerinden veya bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminin ardından yapacağınız para gönderme işlemleri EFT veya havale olarak adlandırılmaktadır. İnternet bankacılığı hesabını kullanmış olduğunuz bankaların bazı durumlarda EFT veya Havale Ücreti Ödemeyebilirsiniz ? Peki ama hangi durumlarda bu işlemleri yaparsak ücret ödemeyiz ?

Havale ve Eft İşlemlerinden Ücret Almayan Bankalar

Her bankanın kendisine özgü bir işleyişi vardır. Bu yüzden bankalardan yapacağınız EFT ve Havale ücretleri sürekli olarak değişkenlik gösterebilir. Bankaların son zamanlarda yapmış olduğu kampanyalar arasında sık sık rastladığımız EFT ve Havale ücreti ödemesi ile ilgili detaylardan bahsetmek istiyorum. Bir çok banka yaptığımız para transferi işlemlerinden ücret alır. Eğer para transferini ayda bir kaç kez yapıyorsanız sizlere önerim para gönderme işleminden ücret almayan bankalardan hesap açmanız olacaktır.

QNB Finansbank Enpara.com

Uzun yıllardır aktif olarak kullandığım finans banka ait olan Enpara hesabınız ile bir çok işleme ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık iki yıl önce kullanmaya başladığım Enpara hesabımdan Eft ve Havale işlemlerimde herhangi bir ücret ödemedim. Sizlerde para gönderme işlemini ay içerisinde sık sık yapıyorsanız bence ücret almayan bankaları tercih etmelisiniz. Neticede yaptığımız işlemlerden en düşük ücret alan banka 4,5 5 TL civarında kesinti yapıyor. Yılda 100  kez bu işlemi yaptığınızı düşünün 500 TL ücret ödemiş olacaksınız.

Enpara Hesabını Nasıl Açtırabilirim ?

Bankasız şube olarak adlandırılan Enpara, finans bankın alt kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Her geçen gün müşteri sayısını hızla arttıran Enpara, müşterilerine sunmuş olduğu avantajlı hizmetler ile adından sık sık bahsedilmektedir.  Enpara.com’un herhangi bir şubesi olmadığı için hesap açma işlemlerinizi Enpara.com üzerinden gerekli alanları doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işleminizi yaptıktan sonra müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından aranarak randevu oluşturup daha sonra verdiğiniz adrese gelip bilgilerinizi tamamlayıp kartınızı sizlere teslim ediyor. Bu arada işlemlerinizi tamamladıktan sonra Enpara yetkililerinden İnternet bankacılığı giriş bilgilerinizi istemeyi unutmayınız.

Benzer Yazılar:  İşsizlere Kredi Veren Bankalar

TEB Bankası CEPTETEB

Türkiye Ekonomi bankasına ait olan dijital banka olarak hizmet veren Cepteb, müşterilerine bir çok avantaj sunmaktadır. Enpara gibi olmasa da, kendi müşterilerinden Havale ve Eft ücreti almıyor. Ücret ödemesi yapılmaması için bankanın müşterilerinden olmanız gerekiyor. Ceptep müşterisi değilseniz eft ve havale işlemlerinden 4 ile 5 Tl civarından bir ücret kesilecektir.

Kuveyttürk Bankası Eft ve Havale Ücretleri

Kuveyttürk bankasına ait vadesiz hesabınıza ait işlemleri İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden yaparsanız herhangi bir işlem ödemezsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken Uygulama veya İnternet bankacılığını kullanmamızdır.

Albarakatürk Bankası Eft ve Havale Ücreti

Eft ve Havale ücretleri ödemediğimiz bankaların içerisinde yer alan Albarakatürk, Mobil uygulama, İnternet bankacılığı ve ATM’ den yapılan para transferlerinde herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı