Kredi

Faturalı Hatlara Kredi

Hattımız üzerinden kredi nasıl alınır, Faturalı hatlara kredi veren bankalar ve şartları nelerdir ?

Sizlerde herhangi bir operatörden faturalı hat kullanımı yapıyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyunuz. Son zamanlarda sık sık reklamlarda karşımıza çıkan Faturalı hatlar üzerinden Kredi nasıl alınır konusu ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık. Bankalarda kredi sicili bozuk kişilere kredi çıkmasının düşük bir ihtimal olduğunu Kredi Sicili Nedir? adlı konumuzda yer verdik. Sizlerde bankadan kredi çekme konusunda sorun yaşıyorsanız faturalı hat üzerinden kredi çekme işlemini deneyebilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi

Nakit problemi yaşayan bir çok kişi bankalardan kredi çekemediği zaman alternatif yollara başvuruyorlar. Operatörer üzerinden yapılan işlemler kişilere cazip gibi görünüyor olsa da aslında durumun görünenden çok faklıdır. Kredi alabilmeniz için faturalı hat sahibi olmanız ve ödemelerinizin düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmayalım. Burada dikkat etmemiz gereken bir kaç husu vardır. Bunları kısaca hatırlatmak isterim. Kullanmış olduğunuz herhangi bir operatör size kredi verme yetksine sahip değildir.Cep telefonu üzerinden kredi alma, Hat üzerinden kredi çekme gibi bir çok reklam kampanyasını televizyon reklamlarında görmüş olabilirsiniz. Fakat olayın iç yüzü ve işleyişini gelin birde yakından takip edelim. Telefon numaranız üzerinden yapılan sorgulamada sizlere ne kadar kredi çıkacağı belirlenir.

Telefon Hattı ile Nasıl Kredi Çekebilirim?

Örneğin; Sorgulama işleminden sonra 7000 TL kullanacağınız kesinleşmiş oldu. Burada ikinci adım olarak Faturalı hat üzerinden yapmış olduğunuz krediyi kaç ayda ödeyeceğinizi seçilir sonrasında cihazı seçerek işlemler tamamlanır. Buraya kadar yaptığımız işlemler; Kredi kullanma, taksit sayısı belirleme ve alacağınız telefonu seçmek oldu. Daha sonra bu telefonu nakite çevirmemiz gerekiyor, neticede ihtiyacımız olan telefon değil nakit para. Hattınız üzerinden kredi çekme adımlarını tamamlayıp telefonu aldıktan sonra bayi size telefon için kendinin kazanç elde edebilmesi adına bir teklifte bulunacaktır. Örnek verecek olursak; 7000 Tl ye almış olduğunuz bir telefonu 6500 TL gibi bir rakam ile sizden geri alacaktır. Her ne kadar burada yapmış olduğunuz işlem nakit ihtiyacınızı karşılamak amacı ile yapılmış olsa da, telefonunuzu kullanmadan 500 TL gibi bir zarara girmeniz söz konusu. Bulunmuş olduğunuz bölgelerde bu işleri yapan bayileri bulmak mümkün, ancak yüzlerce kişinin aynı işlem yaptırmak için dolandırılmış olduğunuda unutmamalıyız bu yüzden dikkatli olmalısınız.

Benzer Yazılar:  TEB Kredi Notu Sorgulama

Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmadan önce, bankalara kredi başvurusu yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. Her ne kadar siciliniz bozuk olsa da, acil nakit ihtiyacınızı çözmek için Hattınız üzerinden yaptığınız işlemlerin çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Telefon Alıp Satmak İstiyorum

Bir çok GSM firması cep telefonlarını satabilmek adına farklı kampanyalar düzenlemektedir. Cep telefonları fiyatarı piyasa fiyatlarının biraz üzerinde olsa da, kredi kartı veya nakit ödeme yapmadan satın alabilme kolaylığı vatandaşa cazip gelmektedir.  Son dönemlerde sık sık rastlanan Acil nakit ihtiyacını gidermek adına atılan bu adımı şu şekilde gerçekleştiriyorlar. Acil nakit ihtiyacı olan kişiler Faturalı hat sahibi oldukları operatör aracılığı ile 3,6,9,12 Ay vade seçeneklerini kullanarak cihaz alımı gerçekleştirip cihazın kutusunu açmadan aldıkları fiyattan 300, 400, 500 TL gibi bir indirim yaparak bayiye satıyorlar.

Bu durum nakit ihtiyacımızı karşılıyor gibi olsa da, aslında ufak bir hesap yaptığımızda ne kadar zarar ettiğimizi görebiliyoruz. Almış olduğunuz cep telefonu zararına bir fiyatına satarken, kullanmış olduğunuz krediye ise ayrıca bir faiz ödemiş oluyorsunuz. Neticede almış olduğunuz cihazın peşin fiyatı 2500 TL iken 12 ay taksit ile aldığınızda bu tutar 2700 civarlarına çıkıyor. Almış olduğunuz cihazı 300 Tl indirimli vermi olduğunuzu varsayalım, 200 TL de taksitli ödeyeceğiniz için faiz uygulanız toplamda 500 Tl zararınız olmuş oluyor. Hattınız üzerinden kredi çekme işlemi ile telefon alacağınız zaman bu konuları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Fatura Üzerinden Kredi Çekme Şartları

Başvuru yapmadan önce aranan şartlar arasında Faturalı hat üzerinden kredi tanımlaması yaptırarak cep telefonu almak için en az 6 ay kullanım gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde faturaların gününde ödemesi kredi tutarınızın yükselmesine katkı sağlayacaktır. Buna istinaden başvurmu olduğunuz hattınıza ait kredi limiti tutarı belirlenecektir. Bu tutar üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  Konut Kredisi Ekspertiz Bedeli Ne Kadar?

Not: Bu yazımız bilgilendirme amaçlı olup, doğru bilgilerin kurumlara ait kendi internet sitelerinden almanız önemle rica olunur.

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı