Banka Haberi

FastPay Nedir? FastPay Nasıl Kullanılır ?

Fastpay Nedir ? Nasıl kullanılır? gibi sorularınızın cevabını yanıtlamaya çalışacağımız bu yazımızda, kullanım avantajları hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Bir çok kolaylığı beraberinde getiren Fastpay uygulaması deniz bankın bizleri sunmuş olduğu hizmetlerin başında gelmektedir. Günümüz teknolojisinin hızla gelişmesinden dolayı bankalar müşterilerinin daha hızlı ve düşük maliyetler ile işlem yapmaları adına yeni uygulamalar tasarlıyor. Gelin size kısaca Fastpay nedir bundan bahsedelim. Fastpay ile bir çok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama deniz bankın ait olsa da diğer bankalara ait olan kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi tanımlayarak işlem yapabilirsiniz. Kredi kartın yanında olmadan cep telefonun yanında ise bütün işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilirsin.

Fastpay Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Bundan yaklaşık iki ay önce merak edip indirdiğim uygulamaların arasında yer alan Fastpay uygulamasının açıkcası bir çok özelliğini aktif olarak kullanmaktayım. Özellikle fatura ödeme işlemlerimde çok işime yarıyor. Şimdi burada şu soru aklınızdan geçiyor, diğer bankaların internet bankacılığı üzerinden de aynı işlemleri yapabilirken neden Fastpay uygulamasını kullanmaya ihtiyaç duymalıyım. Hemen açıklayalım, Fastpay yeni bir uygulama olduğundan yaptığınız bir çok işlemden ücret almıyor. Bunların başında faturalarınız geliyor. Örneğin; 100 TL olan elektrik fatura ödemizi başka bir bankadan kredi kartınız ile ödediğinizde sizde faturanın tutarı üzerinden yüzdelik oranda bir ücret ödemenizi istiyor. Bu durum Denizbank Fastpay uygulaması için aynı değil. Ödemek istediğiniz faturanın bilgilerini girip ödeme aracının yani kredi kartı ile mi yoksa banka kartı ilemi bunu seçip işleminizi ücretsi yapabiliyorsunuz.

Peki ama bu uygulamayı kullanmak için nereden başlamalıyız. Fastpay uygulamasını indirmek için, kullanmış olduğunu cep telefonunuzun Android veya App Store bölümüne girerek uygulama adını yazıp indiriyorsunuz. Daha sonra sizden TC kimlik numaranızı ve şifre oluşturmanızı isteyecektir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aktif olarak kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka kartınız var ise Hesaplar – Kart işlemleri bölümünden ekleyebilirsiniz. Kredi kartınız veya banka kartınıza ait bilgi ekranını doldurarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme

Burada dikkat etmeniz gereken hususlar şifrenizi ardışık rakamlar veya doğum tarihi gibi rakamlar girmeyiniz, kolay bulunabilir şifreler, telefonunuz kaybolduğunda kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde bundan büyük zarar görebilirsiniz.

Fastpay Uygulması İle Neler Yapabiliriz ?

Uygulamanıza şifreniz ile giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda Cüzdan bölümünde eklemiş olduğunuz hesap ve kredi kartlarımıza ait bilgilere ulaşabilir. Buradan herhangi bir kişinin cep telefonu numarasını girerek transfer yapabilirsiniz. İstanbulda yaşıyorsunuz ve cebinizde nakit paranız yok, İstanbul karta anında bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.

  • Deniz bank üye iş yerlerini bulabilir ve alışveriş yaptığınızda Fastpay üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız yanında olmasa da bu işlemi uygulama üzerinden sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.
  • Fatura Ödemeleri: Fatura ödemeleri bölümünden anlaşmalı kurumları seçip faturanızın müşteri numarası bilgisini girerek karşınıza çıkan borç tutarını seçip işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • TL ve Bakiye Yükleme: Kullanmış olduğunuz operatörü seçip aşağıdaki paketler bölümünden size uygun olanı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İşlem Geçmişi: Bu bölümden geçmiş olduğumuz günlere ait raporlara detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Fatura ödemesi, bakiye yükleme, market alışverişi gibi tüm detayların dökümlerine buradan ulaşmanız mümkün.
  • Fastpay Destek Bölümü: Uygulama içerisinde Sol üst köşede müşterilerinin sorunlarına çözüm üretebilmek adına telefon ikonuna tıkladığınız da sizleri direk müşteri hizmetleri yetkilisine bağlayacaktır.

Fastpay Para Gönderme İşleminden Ücret Alınır  Mı ?

Fastpay üzerinden yapacağınız işlemlerin  bir çoğu ücretsizdir. Para gönderme ve fatura ödemelerinde herhangi bir ücret kesintisi yapmıyor. Bu durum bankanın inisiyatifinde olduğu için değişiklik gösterebilir. İşlem sırasında kesintiler ve masraf kısmından kontrol edebilirsiniz.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı