Banka Haberi

En Yüksek Faiz Veren Banka

Bu yazımızda sizlere En yüksek Faiz Veren Banka ile ilgili bilgilerin detaylarını paylaşacağız.

Son zamanlarda faizlerin yükselmesi ile vatandaş En yüksek Faiz Veren Banka hakkında detaylı bilgi edinmeye başladı. Her bankada mevduat hesabınızdan faiz alabilirsiniz fakat faiz oranları büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Özellikle devlete ait olan bankaların mevduat faiz kampanyalarındaki oranları kontrol ettiğimizde diğer bankalar ile arasında 5 puana yakın bir rakamın değiştiğini görebiliriz. Mevduat hesabında para olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu konumuzda hesaplamalar üzerinden ne kadar kazanç elde edebilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.  Dolar ve Euro kurundaki artıştan ötürü bankalar faiz oranlarını yüksek tutmakta. Her banka farklı kampanyalar ile müşteri çekmeye çalışıyor olsa da Faiz oranlarının her  ay değiştiği gerçeğini de unutmamak gerektiğini düşünüyorum. A bankasından B bankasına paranızı taşıdığınızda size ne kadar süre ile oranı vereceğini mutlaka görüşün. Bir çok banka hoş geldin mevduat faizini 30 gün maksimum 45 gün civarında uygulamaktadır.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hangileridir?

Sizlerde televizyon ekranlarından veya herhangi bir sosyal medya üzerinden bankaların mevduat oranlarını takip ettiğinizi varsayarak. Gelin hep beraber En yüksek faiz veren bankaları inceleyelim. Özel bankalar ile devlet bankalarının arasında gözle görülür bir puanda farklı olduğunu görebilirsiniz. Ama burada dikkatinizi çekmek istediğim bir husus var. Devlet bankası müşterilerin güvenli liman olarak gördükleri bir banka olduğundan faiz oranları düşük olsa da ilk tercihlerinden biri olmaktadır.
En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hesaplama Tablosu

Banka Adı
Mevduat Süresi Mevduat Tutarı Yıllık Faiz Oranı Net Getiri Toplam Kazanç
Alternatif Bank 32 (gün) 100.000 % 23,25 1.747,51 ₺
101.748 ₺
ING Turuncu Ekstra’lı 32 (gün) 100.000 % 23,00 1.728,13 ₺ 101.728 ₺
Fibabanka Kiraz Hesap 32 (gün) 100.000 % 22,50 1.690,13 ₺ 101.690 ₺
CEPTETEB Vadeli Hesap 32 (gün) 100.000 % 22,00 1.639,45 ₺ 101.639 ₺
Yapı Kredi Vade Dönüşüm 32 (gün) 100.000 % 20,75 1.546,30 ₺ 101.546 ₺
Benzer Yazılar:  Senetle Kredi Veren Bankalar

Yukarıda hesaplamış olduğumuz faiz oranlarına istinaden kazançlar değişkenlik gösterebilir. Paranızı başka bir bankaya yatırmadan önce bankanın kendi sitesine girerek güncel oranları görebilirsiniz.

Sizlere en yüksek faiz veren bankalar listesini yukarıdaki tablomuzda detaylı olarak vermeye çalıştık. Hesaplamalar 32 gün üzerinden olup bankadan oran için daha yüksek teklif alabilirsiniz.

Birikmiş Param Var Nasıl Değerlendirebilirim

82 Milyon nüfusun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bir çoğumuz dönem dönem maddi anlamda zorluk çektiğimiz olmuştur. Bizlere gelen Birikmiş param var nasıl değerlendirebilirim sorusuna cevaben kendi görüşlerimizi sizlerle paylaşmak isterim. Faize paranızı yatırın ay sonu geldiğinde ise çekin hayatınıza bakın gibi klişe cevaplar vermek istemiyorum. Öncelikle ustalaşmış olduğunu bir meslek gurubu vardır diye düşünüyorum. Sizlerde uzman olduğunuz konuya yatırım yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz. Peki ama piyasa iyi değil kazanıp kazanmayacağım konusunda şüphelerim var diyorsanız da altın fiyatlarını takip ederek yatırım yapabilirsiniz. Faiz konusuna gelecek olursak en garanti kazanç elde etme sistemlerinden biri olsa da, yatırmış olduğunuz paranın değerinin kaybolmaması için mevduat faiz getirisini ana paranın büyük bir bölümünü ana paranın üzerinde bırakmalısınız. Örneğin; 100.000 TL civarında paranızı mevduat hesabına attınız size aylık 1750.000 TL getirisi oldu. enflasyon oranlarına baktığımızda şuanda %12 %13 rakamlarında geziyor yani paranızın yüzde 13’lük kısmını enflasyona yenik düşmemek için ayırmanız gerekmektedir.

Bankaların Hoşgeldin Faiz Süreleri (2019)

Her banka kendi bünyesinde bir kampanya düzenliyor olsa da bu kampanyaya katılım gerçekleştirmeden önce bir kaç hususu iyi dikkate almak gerekmektedir. Öncelikle vadeli hesabınız günlük faiz oranına göre mi değerlendirilecek yoksa aylık olarak mı. Diyelim ki aylık olarak değerlendirecek, elinize geçen net miktarı mutlaka öğrenin. Bankaların mevduat hesaplarına faiz işlemlerinde vergi kesintinin yapıldığını hatırlatmak isterim. Bu yüzden bürüt değil paranızın size net getirisini hesaplatın. Bankalar müşterilerini elinde tuttuğu gibi başka müşterilerde kendi bünyesinde barındırmak ister. Bu yüzden hoş geldin faizi adı altında kampanyalar düzenlenir. Hoş geldin faizlerinin süresi her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden başka bir bankadan vadeli mevduat hesabınız için yüksek teklif aldıysanız paranızı götürmeden önce hoş geldin faiz süresini mutlak suretle öğrenmeniz gerekmektedir.

  • Alternatif Bank VOV : 3 Ay Yıl
  • İng Bank  Faiz Süresi: 1 Yıl
  • Fibabanka Faiz Süresi: 90 Gün
  • CEPTETEB Marifetli HesapFaiz Süresi: 45 Gün
Benzer Yazılar:  Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

Alternatif Bank VOV Hesap Faizleri

Son günlerde sık sık reklamları ile karşılaştığım en yüksek faiz veren bankaların listesinde birinci sırada yer alan Alternatif bank VOV hesabın kampanya koşulları hakkında bilgileri paylaşalım.

 • İlk kez hesap açan müşteriler hoş geldin faizinden faydalanabilirler.
 • Günlük Vadeli Hesap: Bu hesaba yatırdığınız tutar üzerinden para çekme işlemi yaptığınızda faizinizi bozmamış olursunuz.
 •  Faize Yatırılacak Tutar: Minimum 3500 TL Maksimum 1.000.000 TL  olan tutarlarda Alternatif Vov hesap açabilirsiniz.
 • Hoş geldin Faiz Süresi: 90 gün boyunca hoşgeldin faizinden faydalanabilirsiniz.
 • Alternatif VOV hesap açılışı yapıldığı günki faiz oranları geçerlidir.

İng Bank E Turuncu Hesap Faizleri

Özel bankaların içerisinde yer alan ve uzun süredir ülkemizde hizmet veren İng bank E turuncu hesap ile müşterilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Mevduat hesaplarınız için E turuncu hesap içeriğini inceledik tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

 • İng E Turuncu Hesap Minimum Yatırma Limiti: İng bankasının düzenlemiş olduğu kampanya kapsamında E turuncu hesaplarda minimum yatırma limiti belirtilmemiştir. İstediğiniz miktar ile bu hesabı açtırarak faydalanabilirsiniz.
 • E turuncu hesabı olan müteriler Eft ve Havale işlemlerine ücret ödemezler.
 • Mevduat faizinden elde ettiğiniz kazanç günlük olarak hesabınıza geçer.
 • Yaklaşık 1 yıl boyunca güncel hoş geldin faizinden faydalanabilirsiniz.

İng E Turuncu Hesap %23 Faiz Getisi Nasıl Elde Edilir

İng bankasında yüksek faiz alabilmek için İng banka ait banka kartınız ile ayda 750 TL harcama yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız bu harcama neticesinde mevduat hesabınıza verilecek faiz oranı %23 olacaktır. Güncel faiz oranlarını takip etmek ve hesap açtırmak için www.ingbank.com.tr İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka BES’li Kiraz Hesap

Mevduat hesaplarınıza en yüksek faiz oranlarından birini veren bankalar listesinde yer alan Fibabanka Bes’li Kiraz hesabın kampanya koşulları ve avantaları hakkında bilgileri paylaşacağız.

 • Bes’li kiraz hesaba katılım gerçekleştirilen müşteriler yaklaşık 90 gün boyunca bu kampanyadan faydalanabilirler.
 • Fibabanka Bes’li kiraz hesap kampanyasından faydalanmak için BES katılımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Başka bankalar üzerinden BES katılımı gerçekleştirmiş olan kişiler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kiraz hesabı nerede açtırabilir im?  Kiraz hesabı açtırmak için bulunduğunuz bölgedeki fibabanka şubelerine gidebilir veya İnternet bankacılığı üzerinden de işlem sağlayabilirsiniz.
 • Faiz Oranı: Bes katılımı yapan müşterilerine özel 22,50 faiz oranı vermektedir.
Benzer Yazılar:  Borç Kapatma Kredisi

Cepteteb Marifetli Hesap

Faiz oranları ve kampanya koşulları konusunda oldukça şeffaf olan Cepteteb Marifetli Hesabın detaylarını inceleyelim.

 • Marifetli hesapta paranız günlük faiz de değerlendirilir.
 • İlk kez marifetli hesabı açan müşterilerine özel faiz oranının yanı sıra 45 gün hoş geldin faizi uygulanmaktadır
 • Marifetli hesap faiz oranı: 23,50
 • Marifetli hesaplara katılım gerçekleştiren kişiler Eft ve Havale ücreti ödemezler.

Bu makalemizde sizlere en yüksek faiz veren banka hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yaklaşık olarak 4 banka üzerinde yaptığımız detaylı araştırmaların sonuçlarını sizlerle paylaştık. Buna göre paranızı bir bankaya yatırmadan, ne tür bilgiler edinmeniz gerektiğini bir kez daha belirtmiş olduk. Her bankanın kendine göre kredi kampanyası olsa da kampanya koşullarını incelemeden katılım gerçekleştir meyiniz.

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı