Devlet Destek Kredileri

Devlet Destekli Traktör Kredisi

Özellikle çiftçilerimiz tarafından merak edilen Devlet Destekli Traktör Kredisi ile ilgili tüm detayları sizlere aktaracağız.

Çiftçilerimizi desteklemek amacı ile devlet tarafından başlatılan Devlet Destekli Traktör Kredisi faiz oranları şartları ve kampanya koşulları nelerdir sizler için araştırdık. Faal olarak çitçilik hizmetlerine devam eden vatandaşlarımız traktör kredisi için başvuruda bulunabilirler. Geçtiğimiz yıl Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu, çiftçilere kredi desteği veriyordu. Bu yıl henüz bununla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Devlet destekli traktör kredisinin nasıl alınacağından bahsedecek olursak, TKDK ve IPARD programları dahilinde bir çok şehre ait kurumlar üzerinden başvuruları kabul ediyorlar. Tarım ve çiftçilik işleri ile uğraşanların büyümesini desteklemek amacı ile hizmet veren bu kurumlar 2019 yılı için teşvik anlamında destek vermediklerini resmi sitelerinde belirtmişlerdi.  Traktör kredisi çekmek isteyenler destek kapsamında olup olmadığı ile ilgili sorunuzun cevabı olarak: IPARD II programı kapsamında motorlu taşıtlara destek verilmeyeceğini açıklamıştır. Bu durum ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez fakat şuanda traktör kredisi başvuru yapmak isteyenler farklı yolları denemeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Tarımsal anlamda bir işletmeniz var ise veya çiftçilik yapıyorsanız ziraat bankası traktör kredisi almak için şartları inceleyebilirsiniz. Hayvansal, tarımsal ve su ürünleri üretimine devam etmek amaçlı faaliyet göstermekte olan kişiler için ziraat bankası tarımsal mekanizasyon kredi kampanyası düzenlemiştir. Kredi kullanımı için tarım faaliyetlerini yürüten vatandaşlar; traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri için başvuruda bulunabilir. İkinci el traktör kredisinde yaş sınırı olarak 5 yıl şartı konuşmuştur. Alacağınız traktörün en az 2014 ve üzeri olması gerektiğini unutmayalım.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Kampanya Detayı

 • Tarımsal Mekanizasyon kredisinin amacı, tarımsal anlamda faliyet göstermeye devam eden kişilerin ihtiyaçları anlamında karşılamak istediği ekipmanlara verilen kredi türüdür. Almak istediğiniz ekibmanın ikinci el veya sıfır olma şartı aranmamaktadır.
 • Traktör, pulluk ve bir çok ekipman alımında, alım yacağınız işletmenin “Zirai Kredilendirme Belgesi” olması şartı aranmaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ( Gerçek Kişiler )

 • Kredi kullanacak kişilerin başvuru yapması için Nüfus cüzdanının yanında olması gerekmektedir.
 • ÇKS yani çiftçi belgesi olması gerekmektedir.
 • Tarım faliyetlerinin devam eden kişilerin tevsik edici belgeler sunması gerekmektedir ( tapu kaydı, kira kontratı, gibi)
 • Traktör veya ekipmanlarınız için başvuruda bulunduğunuz krediye karşılık göstereceğiniz belgeler.
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu beyan etmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ( Tüzel Kişiler )

 • ÇKS belgesi ( Çiftçi Belgesi)
 • Tüzel kişilik sözleşmesinin yayınlanmış olduğu Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgeleri
 • Vergi levhası
 • Yeni kurulmuş olan tüzel kişiler son yıla ait, eski olanlar ise son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu belgeleri
 • Tarımsal işletmelerini teşvik eden belgelerin bankaya verilmesi
 • Çekmek istediğiniz kredi miktarına istinaden karşılık gösterilecek teminatlara ait belgeler.

Yukarıdaki şartlara uygun olan işletmeler bulundukları bölgelerdeki ziraat bankası şubelerinden başvuru yapabilirler. Bankaya gitmeden önce madde olarak vermiş olduğumuz belgelerin tamamlandığından emin olunuz. Ayrıca kredi puan durumunuz ile ilgili son durumu öğrenmek için Kredi Notu Nasıl Öğrenilir adımını takip edebilirsiniz.

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı