Kredi

Devlet Destekli Kredi

Devlet destekli kredi nedir? Devlet destekli kredi veren bankalar ve kampanya koşulları hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında.

Ülkemizde bir çok kişi ihtiyaçları doğrultusunda kredi başvurusunda bulunmaktadır. Devlet destekli krediler ise, bankaların faiz oranlarından daha cazip ve ödeme kolaylığı olan kredilerdir. Son yıllarda devlet destekli kredi kampanyalarının vatandaş tarafından oldukça talep gördüğü açıkça ortadadır. Bunun nedeni ise ödeme gücü ve faiz oranlarının çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Dönem dönem düzenlenen kredi kampanyaların haberini birçok İnternet sitesi yaparken bizlerde bu tür destek kredilerinin içeriği hakkında sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Devlet Destekli kredi nedir?

Devlet tarafından bir çok küçük işletme ve orta dereceli esnaflara yönelik ödeme kolaylığı sunulan kredi biçimidir. Genelde katılım bankalarının hazırlamış olduğu paketler doğrultusunda başvuru yapan işletmeciler, kampanya koşularına göre ödeme planı ve vade seçeneklerini öğrenebilirler. Kobi kredisi, Hibe destek kredisi gibi bir çok kredi kampanyası diğer tüketici ve araç kredisi faiz oranlarından oldukça düşüktür.

Devlet Destekli Kredi Kimlere Verilir?

Devlet destekli kredi diğer bankalardan kullanış olduğunuz ihtiyaç, araç ve ev kredisinden oldukça farklıdır. Bu kredileri genelde sanatkarlar, esnaflar ve çiftçilik işleri ile uğraşan kişiler kullanabilmektedir. Eğer sizlerde esnaflık veya çiftçilik yapıyorsanız bu nitelikleri taşıyorsanız bankanın istemiş olduğu evrakları tamamlayarak başvuru yapabilirsiniz. Burada dikkatinizi çekmek istediğim önemli bir husus ise; Faizsiz destek kredisi verilmediğidir. Devlet destekli kredi denildiğinde vatandaşlarımızın bildiği bazı yanlış bilgiler vardır. Faizsiz olduğunu düşündükleri kredilerin detaylarını incelediklerinde düşük faiz oranları üzerinden kullanım gerçekleştirdiklerini göreceklerdir.  Yukarıda da belirttiğim gibi Devlet destekli kredileri diğer kredi kampanyalarından ayıran ön büyük özelliğinin 3 ay ertelemeli veya 6 ay ertelemeli ödeme seçeneklerinin bulunmasıdır.

Devlet Destekli ( Kobi ) Kredi Veren Bankalar

 • Vakıfbank Esnaf kredisi ( Esnafa Halden Anlayan Kredi )
 • Halk Bank  (Esnaf ve Sanatkarlarımıza Özel Krediler )
 • Deniz Bankası Esnaf Kredisi ( Esnafa En Hızlı Kredi)
 • Finans Bankası Esnaf Kredisi ( KOBİ Para Cepte )
 • Garanti Bankası ( KOBİ Para Cepte )
Benzer Yazılar:  Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Esnaf kredisi Şartları Ve Özellikleri

Esnaflara ve işletmelere özel kredi kampanyası paketi düzenleyen Vakıf bank 50.000 TL tutara kadar başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 36 Ay vade seçeneğini kullanarak  esnada halden anlayan adlı kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz. Kredi kampanyasından faydalanmak için vakıf bank üzerinden Businesscard ve Kredili Bankomat alınması gerekmektedir.

 • Ödeme Seçenekler: Toplamda üç farklı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Sabit taksitli ödeme, değişken taksitli ödeme ve taksit ertelemeli ödeme seçeneklerinden birinden faydalanabilirsiniz.
 • Vade Sayısı: 36 aya kadar vade seçeneklerinde kullanabilirsiniz.

Not: Kredi faiz oranları ve koşulları hakkında değişiklikleri takip etmek için bankanın resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Esnaf kredisi Şartları Ve Özellikleri

Diğer bankaları göz önünde bulunduracak olursak orta dereceli işletmeler ve esnaflara en iyi kredi avantalarını halk bankası sunmaktadır. Esnaf ve sanatkarlara destek böyle olur sloganı ile reklamlarda gördüğümüz bu kredinin kampaya koşullarına bir göz atalım.

 • Halk bankası iş yeri ve taşıt almaya yönelik esnaf kredisi vermektedir
 • İş yeri edinme kredisi: 120 ay vade seçenekleri ile aylık ve 3 aylık ödeme planını seçerek 500.000 TL ye kadar kullanım yapabilirsiniz.
 • Taşıt Edindirme Kredi Detayı: Sizlerinde bir işletmesi var ise taşıt edinme kredisini diğer bankalara göre daha makul oranlarda çekebilirsiniz. Taşıt edinme kredisini 84 ay vade seçenekleri ile kullanabilirken, 500.000 TL ye kadar çekim yapabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken husus ise alacağınız aracın, otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, midibüs, otobüs gibi taşıtların olması gerekmektedir.

Halkbank Esnaf Kredisi Kimler Faydalanabilir

 • Halk bank Kredi başvurusu için Esnaf ve Sanatkârlar odası, Esnaf ve Sanatkârlar sicil müdürlüğüne kayıtlı olmaları gerekemtedir.
 • İş veya ikametgâhının bulunmuş olduğu ilçede faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ortak olması şartı aranmaktadır.
 • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip gerçek kişilerin olması şartı aranmaktadır.
Benzer Yazılar:  Doğum Yapan Annelere Devlet Desteği Kaç Para?

Denizbank Esnaf kredisi Şartları Ve Özellikleri

Esnaf  destekli kredi veren bankalara arasında yer alan deniz bank, uzun yıllar boyunca düzenlemiş olduğu bir çok kredi kampanyası ile esnafın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kredi kullanımı gerçekleştirmek için deniz bank şubelerinden başvuru yapabileceğiniz gibi resmi sitesi üzerinden de tc kimlik numaranızdan başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank Esnaf kredisi Şartları Ve Özellikleri

İhtiyaçlarınız değil ödemeleriniz ertelensin adlı slogan ile reklam kampanyalarını görmüş olduğumuz finans bank, esnaf kredilerinde ilk 3 ay ödemesiz avantaj sunmaktadır. Eğer sizlerin de bir işletmesi var ise kredi ihtiyacınıza göre belirlemiş olduğunuz tutarı 120 ay vade seçenekleri ile kullanabilirsiniz

Finans Bank Esnaf Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

 • Bulunduğunuz bölgedeki tüm finans bank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz
 • 0 850 222 1 900 Numaralı kobi çağrı merkezini arayarak fiyat ve oranları öğrenip başvuru yapabilirsiniz.
 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek Tc kimlik numaranızı yazıp 7646’ya göndererek başvuru yapabilirsiniz.
 • Son olarak qnbfinansbank.com resmi İnternet sitesine giriş yaparak kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Esnaf kredisi Şartları Ve Özellikleri

Bir çok özel banka gibi Garanti bankası da esnafı yalnız bırakmamış gibi görüyor. Kendi bünyesinde düzenlemiş olduğu esnaf kredisi başvurularınızı, bulunmuş olduğunuz bölgedeki garanti şubelerine giderek yapabilirsiniz. Esnaf kredilerin de iki seçenek bulunmaktadır. Taşıt kredisi ve Esnaf destek kredisidir. Kullanımını gerçekleştireceğiniz krediler hakkında detaylı bilgiyi garanti müşteri hizmet yetkilisinden öğrenebilirsiniz.

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı