Kredi

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hangi Bankalar Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Verir

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar, genel olarak kendilerini yenilerken, diğer yandan sağlamakta oldukları kolaylıkları belli başlı nedenlere dayatmaktadır. Düzenli olarak kullanılan kredi kartları ve daha önceki borçlanmalar çok önemli. çünkü bu ödemeler direk olarak kredi notumuza etki etmektedir. Bilindiği gibi milyonlarca kişi bankalarla iş yapmaktadır. Gerek kredi kartı kullanmak, gerek kredi çekmek ya da farklı ticari işlemler gibi.

Bu nedenle yapılan ödemeleri alabilmek adına aranan özelliklere sahip olmamız gerekir. 150.000 TL kredi kullanmak için yeterli olan imkan ve olanağa sahip değilsek, hemen başvurumuz geri çevrilir. Ne kadar resmi olmayan gelirlere sahip olsak da aile bireyleri tarafından sağlanan olanaklar tarzında, geçersiz sayılacak. Bu yazımızda tam anlamıyla izlemeniz gereken yolu açıklamaktayız.

Hangi Bankalar Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Verir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar sayıca oldukça az olmasıyla birlikte sundukları fırsatlarda belli bir noktada zor bir sürece dayatılmaktadır. Bunun en önemli nedeni ödeme zorluğu yaşayacak olan kişilerin, en baştan fark edilebiliyor olmasıdır. Yapılan araştırmalar genel olarak bankalar tarafından yapılmakta olan maddi desteğin geri dönüşünün olmaması nedeniyledir.

Milyonlarca kullanıcı bankalara erişim sağlayarak, para imkanı sağlasa da geri dönüşü olmuyor. Borçlar biriktikçe faizlerle birlikte katlanıyor. Toplama vurulduğunda inanılmaz rakamlar söz konusu. Bu tarz sebeplerden ötürü normal şartlara uymayan kişilere destek sağlanmıyor. Ancak bazı gerekli belge ve gelir düzeyine sahip olan ev hanımları bu kavramın dışında kalıyor. Söz konusu çalışmalar ilk olarak gelir belgesine dayanıyor.

Ziraat Bankası sunmuş olduğu faiz oranlarıyla, oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. TEB bankası bilindiği gibi birçok kredi konusunda kolaylık sağlamaktadır. Finansbank son yıllarda mükemmel işlere imza atarken, ev hanımlarını da unutmuyor.

Benzer Yazılar:  2019 SSK Doğum Parası Nedir Nereden Talep Edilir?

Bankalar Hangi Koşullarda Kredi Olanağı Sağlıyor?

Ev hanımı olmanız ev sahibi olmadığını anlamına gelmez. Düzenli bir kira gelirinizin olduğunu kanıtlamanız işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. 2.000TL kira geliri olan bir hanım rahatlıkla 20.000TL kredi kullanabilir. Eşinden kalan maaşla yine bankalarla çalışma fırsatı bulacaktır. Çünkü buda resmi olarak gelir demek ve düzenli ödenmesi garanti bir durumdur. Otomatik olarak taksitler maaşınızdan kesilecektir.

Diğer bir seçenek kredi notudur. Ev hanımlarının kullanmakta oldukları kredi kartları gününde ödemeleri ve herhangi bir sicil bozukluğunun olmaması çok büyük bir avantajdır. Tüm bunlar birleştiğinde sandığınızdan çok daha rahat hedefinize ulaşabilirsiniz, önemli olan bankaları bu konuya ikna etmekten geçiyor. Sözlü olarak bir şey olmasa da resmi kayıtlarla işlem yapabilirsiniz.

Kefil götürmeniz durumunda da oldukça kaliteli ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Çekilecek miktarın ödenmemesi durumuna karşılık muhatap bulundurmanız bankaların işene gelecektir. Kefil tarafından sağlanacak olanaklar tüm işlemleri güzel sonuçlandıracaktır.

Ev Hanımları Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapabilirler?

Ev hanımlarının kredi notunu yükseltmesi için yapması gerekenler, tüm bankalarla çalışmak isteyenler için geçerlidir. Her ay kullanmakta olduğunu kartlarınızın borçlarını sıfırlamanız, zamanında ödemeniz son derece önemlidir.

Yatırılmayan her fatura ilerleyen dönemler sorun olarak karşımıza çıkacaktır. Sadece borç anlamında değil otomatik olarak kredi puanlama tablosuna yansıyacaktır. Yapmakta olduğunuz elden taksitli alışverişlerin kredi notu üstündeki önemi inanılmaz sevilerdedir. Bu nedenle yapılacak tüm resmi ödemler burada kayıt altında tutulmaktadır. Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında temel bilgiler tam olarak bunlardır.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı