Kredi

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

İnsanlar kazandıkları paraların bir kısmını bankada biriktirerek ve vadeli mevduat hesaplarını kullanarak gün geçtikçe attırmayın ve faiz oranlarından etkilenmeden İhtiyacınıza göre yedi gün ila 400 gün arası vade belirleme imkanlarından yararlanmaktadırlar. Vadeli mevduat hesabı sayesinde para kazanmak istiyorsanız o belirlenen vade sonuna kadar para çekmeden paranın hesapta kalması gerekmektedir. Aksi uygulamalarda yani vade süresinden önce hesaptan para çekmemiz halinde hesabın vadesi bozulmuş kabul edilir.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Hesabın faiz kazandırmayacağı anlamına gelir. Akbank vadeli mevduat hesabı açmak için dilerseniz size en yakın banka şubesine başvurup gerekli işlemleri yaptıra bilirsiniz dilerseniz de internet şubesinden vadeli TL mevduat hesabı, vadeli döviz mevduat hesabı ya da ara ödemeli mevduat hesabı açtırabilme şansınız vardır.

Vadeli TL Mevduat Hesabı sizin ihtiyacınıza göre şekillenen, gün sayısı yedi ila 400 arası olan siz tarafından aksi belirtilmedikçe vade sonunda güncel faiz oranları ve vade oranları kendiliğinden yenilenecektir. Akbank vadeli mevduat hesabı işleyen faizi vadesiz hesaba aktarma ve dilediğiniz gibi kullanma şansı sunar. Yatırdınız para Sabit bir getiri sağlayacağı için faiz oranının azalması gibi olumsuz durumlardan etkilenmeyecektir.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Dilerseniz 30 gün dilerseniz 90 gün, 6 ay ya da 12 ay vade sunan hesapların yanında gün sayısını arttırabileceğiniz vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Akbank vadeli mevduat hesabı Açabilmeniz için alt sınıf olarak belirlenen limit yalnızca 1000 TL’dir. Hesap içerisinde gerçekleşen hareketleri Akbank internet şubenizden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Vadeli döviz mevduat hesabı üç gün ile 400 gün arasında ihtiyacınıza göre belirlenen vade süreleri ile kullanılabilmektedir. Ana paranız ve faiz getirinizi döviz olarak alma şansınız bulunmaktadır. Yine diğer vadeli mevduat hesapları gibi bu hesapta da faiz hareketlerinden etkilenme söz konusu değildir. Birbirine çevrilebilir döviz kurları şeklinde açılabilir. Vadeli döviz mevduat hesabı açabilmek için en az 1000 $ ya da bu eşitlikte döviz açabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Vadeli Mevduat Hesabının Dezavantajları Nelerdir?

Ara ödemeli mevduat hesabı bir yıl vadeli olabilmektedir. Türk lirası, dolar ya da Euro olarak hesap açma imkânı sunar. Bununla birlikte bazı noktalardan yaşanacak olan aksaklıklar nedeniyle, erken bozulan mevduatlar beklendiği kadar getiri sağlayamayabilir. Belirtmekte olduğunuz tarihlerin atlatılması sorun çıkartacaktır. Çünkü asıl kazanç her zaman anlaşılmış olan tarihlere göre beklentileri karşılayacaktır. Bu nedenle mevduat hesaplarının dezavantajlarının başında böyle nedenler gelmektedir. Dikkat edilmesi halinde asla bu yönde sorunlar yaşanamayacaktır. Kişisel olarak elinizdeki miktarla kazanım elde etmek için Akbank vadeli mevduat hesabı açarak değerlendirebilirsiniz.

Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı