Kredi

Akbank Direkt Kredi Notu Sorgulama

Kredi çekme kararınızda oldukça etkili olan Kredi Notunuzu Akbank Mobil kullanıcısı iseniz çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığında ileri seviyede teknoloji kullanarak rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başaran Akbank kredi notunu öğrenmek isteyen müşterilerinin ilk işleminden ücret talep etmiyor. Kredi bilgilendirme işlemi sistemin bağlantı kurması ile Findeks tarafından yapılıyor. İlk sorgulamada herhangi bir ücret talep edilmese de sonraki sorgulamalarda 8 TL sorgulama ücreti banka tarafından talep ediliyor.

Akbank Mobil’den Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Akbank aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun en kolay yollarından biri Akbank.com.tr ya da Google Play’dan Akbank Direkt uygulamasını indirmek. Uygulamayı indirdikten sonra sistemi kullanmaya başlamak için uygulamanın sizden istediği kimlik bilgilerini ve parolayı girerek giriş işlemlerini tamamlamanız gerekiyor.

Akıllı telefonunuzdan Akbank Direkt uygulamasına giriş yapıp, ardından Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım> Findeks Risk Raporu> Findeks Risk Raporu yolunu izleyerek, dakikalar içerisinde e mail adresinize gelen mail ile kredi notunuzu görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Eğer kredi notunuz düşük çıkarsa başvurudan önce kredi notunuzu yükseltmek için birtakım işlemler yapmak için de zaman kazanmış olursunuz.

Bankanın sağladığı diğer kolaylıklardan biri de aynı uygulama üzerinden çek sorgulaması yapılabiliyor olmasıdır. Akbank Direkt> Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım> Findeks Risk Raporu> Findeks Çek Risk Raporu yolunu izleyerek yine çok kısa bir süre içerisinde e mail adresinize gelen mail ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Benzer Yazılar:  Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?
Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı