Kredi

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Bankadan kredi çektiğinizde krediyi aldıktan sonra her ay taksit tutarını ödemek zorundasınız. Bazı bankalar türkecisini rahatlatmak amacıyla tüketiciye 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi türüne 3 ay ertelemeli kredi denir. Geçmişten günümüze gelen bu kredi türünde ödeme kredi çekildikten 3 ay sonra başlar. Bu sistemi Türkiye’de sınırlı sayıda bankalar uygulamaktadır. Birçok kredi çeken müşteri kredinin ilk ayında ödeme yapmak istemezler. Bu durumda bankalar ertelemeli kredi seçeneğini müşterilerine sunarlar. Ertelemeli krediler 3 ay ve 6 ay şeklinde iki şekilde verilebilir. Bu sistemle tüketicinin ödeme planı kolaylaştırılır. Bankalar ihtiyaç türüne göre ertelemeli taşıt, ertelemeli konut ve ertelemeli ihtiyaç kredi seçeneklerini müşterilerine sunar. Ertelemeli kredi faiz oranları 2.86 ile 3.56 arasında değişmektedir. Bankalar ertelemeli krediyi belirli periyotlarda özel kampanya olarak sunmaktadır.

Ertelemeli kredi veren bankalar şunlardır:

AKBANK ERTELEMELİ KREDİ

Ertelemeli kredi veren bankaların başında Akbank’tır. Krediyi Akbank şubelerinden, telefon şubesinden ve direk internetten başvuru yaparak 3 ay ertelemeli kredi alabilirsiniz. İlk ödemenizi banka ile görüşerek 3 ay ya da 6 ay sonra yapabilirsiniz. Akbank ertelemeli kredi için şu evrakları hazırlamanızı isteyecektir:

  • Nüfus cüzdan, ehliyet aslı ya da fotokopisi
  • Adresi teyit etmek amaçlı ikametgah belgesi
  • Gelir belgesi ( maaş bordrosu) Bankanın maaşlı müşterisiyseniz vermenize gerek yoktur.
  • Özel sektörde çalışanlar için SGK hizmet döküm belgesi

QNB FİNANSBANK ERTELEMELİ KREDİ

ONB Finansbank müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi seçeneği sunmaktadır. Faiz oranları günün koşullarına göre değişmektedir. Faiz oranı ve erteleme durumu müşterinin kredi notuna bakılarak belirlenir. Kredi başvurusunu şubelerden ve internet mobil kanalından yapabilirsiniz. Banka ertelemeli krediyi maksimum 36 ay vade seçeneği ile vermektedir. Ertelemeli vade süresi de en fazla 33 ay olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank müşterilerine en fazla 10 bin lira ertelemeli kredi verir.

Benzer Yazılar:  Akbank Direkt Kredi Notu Sorgulama

TEB ERTELEMELİ KREDİ

TEB bankası kredi alan müşterilerinden ilk taksit ödemesini 3 ay sonra almaktadır. Ertelemeli krediyi her üyesine değil kredi notu yüksek olan üyesine vermektedir. Faiz oranı kredi notuna göre tespit edilir. Teb bankası en fazla 5000 lira kredi verir.

VAKIFBANK ERTELEMELİ KREDİ

Vakıfbank müşterilerine 36 ay vadeli krediyi 3 ay ertelemeli olarak sunmaktadır. Ödemeleri aylık ve 3 aylık yapabilirsiniz. Faiz oranı olarak 1.53 olarak belirlemiştir. Vakıfbank müşterilerine ertelemeli krediyi 100 bin liraya kadar sunar.

İNG BANK ERTELEMELİ KREDİ

İng bank ertelemeli krediyi en fazla 36 ay vadeli sunmaktadır. 100 bin liraya kadar kredi çekme imkanı sunmaktadır. Başvuruları telefon bankacılığı ve banka şubelerinden yapabiirsiniz. Ödemelere 3 ay sonra başlarsınız. Kredi faiz oranları ise müşterinin kredi notuna göre belirlenir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama Tablosu

36 ay vadeli 10 bin lira ve 20 bin lira ertelemeli kredi çektiğinizde ödemeniz gereken miktarı sizler için hesapladık. 36 ay vadeli ertelemeli kredi faiz oranları ve ödeme miktarınız şu şekildedir.

  • 36 ay süreli 10 bin llira krediyi 2.58 faiz oranı ile çektiğinizde 464 lira aylık ödemeniz gerekir. Ödeme sonunda toplam 16.808 lira ödersiniz. Toplam ödenen faiz miktarı 6808 liradır.
  • 36 ay süreli 20 bin lira krediyi 2.58 faiz oranı ile çektiğinizde aylık 930 lira ödemeniz gerekir. Ödeme sonunda toplam 33.615 lira ödersiniz. Toplam ödenen faiz miktarı 13.615 liradır.
Etiketler

Ahmetcan Dinar

Yaklaşık olarak 12 yıldır web site işleri ile uğraşmaktayım. Wordpress kurulum, düzenleme ve hızlandırma işlemlerini yapmaktayım. Aktif olarak Kredi haberleri, Banka haberleri türünde içerik üretiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı